ОБҐРУНТУВАННЯ

закупівлі Послуги з постачання теплової енергії із застосуванням виключення за Особливостями

здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України „Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості)

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу

на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних

класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Послуги з

постачання теплової енергії, ДК 021:2015 09320000-8 – Пара, гаряча вода та пов’язана продукція.

Вид та ідентифікатор процедури закупівлі (у разі наявності): Закупівля без використання електронної

системи, UA-2024-01-11-009720-a.

Розмір бюджетного призначення: 12 572 091,74 грн. з ПДВ. Очікувана вартість предмету закупівлі розрахована виходячи із загальної площі приміщень, яку необхідно отопити, фактичного обсягу спожитої теплової енергії у попередніх роках та тарифу на теплову енергію.

Застосування виключення: відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей, роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Особливості здійснення закупівлі: Положеннями Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5млн. гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, тобто замовник застосовує виняток за Особливостями і укладає прямий договір. За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу Х „Прикінцеві та перехідні положення” Закону.

Враховуючи це  постачальником Закупівлі є лише певний суб’єкт господарювання, тобто КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ТЕРНІВСЬКЕ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО”

за адресою: вул. Маяковського, 29, м.Тернівка, Дніпропетровська область, 51502.

Обсяг закупівлі: 4400,784 Гкал з урахуванням потреби замовника до кінця 2024 року.

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні

дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого

забезпечення потреби послуг з постачання теплової енергії в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення про застосування під час здійснення закупівлі вищезазначеного винятку за Особливостями.

З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному

законодавству.

вгору