Центр професійного розвитку педпрацівників

ЦПРПП 

Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників м.Тернівки» Тернівської міської ради була створена у листопаді 2020 року на виконання постанови КМУ від 29 липня 2020 р. №672, якою було затверджено Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників. КУ «ЦПРПП м.Тернівки», як і в інших містах та регіонах країни, створено органом місцевого самоврядування як бюджетна установа і має на меті провадити свою діяльність у межах території обслуговування. Центр утворено з метою сприяння професійного розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсного центру.

Основні завдання таких центрів: консультації для вчителів щодо професійного розвитку, психологічна підтримка та поширення інформації про можливості підвищення кваліфікації, координація діяльності професійних спільнот педагогічних працівників, допомога й підтримка вчителю, а не контроль. Цим центри професійного розвитку відрізняються від реорганізованих методичних кабінетів.

Центри мають узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, які зможуть стати в пригоді для їхнього професійного зростання. Щоб надати корисну й достовірну інформацію, ЦПРПП оприлюднюють бази даних (суб’єктів підвищення кваліфікації, педагогів-наставників, супервізорів тощо).

Центри мають допомагати вчителю зорієнтуватися серед пропозицій суб’єктів підвищення кваліфікації, допомогти зробити вибір, зрозуміти, на якому рівні перебуває вчитель, яких цілей прагне досягти й за допомогою чого він це може зробити.

За штатним розписом в Центрі працюють директор, консультант, психолог та 0,5 ставки бухгалтера. Територіально Центр обслуговує більше 360 педагогічних працівників громади міста (ЗДО,ЗЗСО, Інклюзивно-ресурсний центр, ЦДТ).

З лютого 2022 року Центр працює над реалізацією цільових проєктів розвитку КУ «ЦПРПП м.Тернівки», які викладені в Стратегії розвитку комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників м.Тернівки» на період до 2026 року за трьома векторами: «Консультативна підтримка», «Психологічна підтримка», «Управлінські процеси». І на сьогодні ми перебуваємо на перехідному етапі реалізації Стратегії розвитку: від планувального до реалізаційного етапу (2023-2025 р.р.).

Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників м.Тернівки» здійснює заходи з неформальної освіти, а саме: навчання за програмами підвищення кваліфікації, у тому числі участь у семінарах, практикумах, вебінарах, майстер-класах тощо. Тому педагоги Тернівки мають змогу здобути корисні знання і навички та отримати відповідний сертифікат КУ «ЦПРПП м.Тернівки» із зазначенням кредитів ЄКТС (Європейська кредитно трансферно-накопичувальна система оцінювання навчання), що є дуже зручним способом підвищення свого професійного рівня, не покидаючи межі міста.

вгору